Zarząd Powiatu spotkał się radnymi oraz kierownictwem Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, by omówić efekty rozmów z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.
–Samorząd powiatowy zabiega, aby szpital funkcjonował w jak najszerszym zakresie, jednak rezygnacji z położnictwa nie można uniknąć. Restrukturyzacja szpitala polegająca na odejściu od ostrej działalności i wprowadzeniu chirurgii planowej oraz ginekologii jednego dnia (pozostałe oddziały szpitala, czyli wewnętrzny, dziecięcy, długoterminowy, paliatywny, a także poradnie, będą funkcjonować w dotychczasowym zakresie) powinna pozwolić zbilansować działalność Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia w ciągu dwóch, trzech lat. W przypadku chirurgii planowej i ginekologii jednego dnia nie utrzymuje się obsady lekarzy, anestezjologów, instrumentariuszek przez całą dobę, a jedynie do zakończenia ostatniego zabiegu, co przyniesie duże oszczędności. Zmiany, choć bolesne (pracę może stracić 10-12 osób) pozwolą utrzymać szpital. Co istotne, Izba Przyjęć pozostanie, choć ostre przypadki dyspozytorzy pogotowia będą kierować do innych placówek. Bez zmian funkcjonować ma wieczorynka i pogotowie ratunkowe – informuje Starostwo Powiatowe.
Podczas rozmów z dyrektor WOW NFZ Agnieszką Pachciarz omawiano rozwój ostrzeszowskiej placówki w kierunkach oczekiwanych przez NFZ w związku z mapą potrzeb zdrowotnych (to baza analiz systemowych i wdrożeniowych prowadzona przez Departament Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia). Zapotrzebowanie jest na dzienną psychiatrię, geriatrię, działalność opiekuńczo-leczniczą oraz opiekę senioralną. Ze swojej strony prezes OCZ wysunął propozycje w zakresie ortopedii oraz rehabilitacji w ostrzeszowskim szpitalu, na które na naszym terenie jest duże zapotrzebowanie.
Wciąż trwają rozmowy o przyszłościowych kierunkach rozwoju szpitala w Ostrzeszowie, na pewno w dalszym ciągu będzie rozwijana diagnostyka oraz pozyskiwany nowoczesny sprzęt medyczny.
źródło: www.powiatostrzeszowski.pl
No to już jest dwóch pacjentów – do leczenia na Psychiatrii…!!!
Bardzo dobry pomysł…. pacjentem „zero” nasz starosta
Jak widzę niektórych szaleńców w internecie to jestem pewna że psychiatria miała by u nas spore wzięcie.
tylko psychiatria, to jest strzał w 10. Pacjentów nie braknie, Witold, Mateusz, Stanisław, Tomasz, Andrzej, i tak dalej Robert, Jacek, Arkadiusz i tak po kolei
Zabiegi planowe czyli potrzeba mniej nakładów, mniej odpowiedzialności i mniej umiejętności.
Będą przyjmowani tylko „wyselekcjonowani ” pacjenci.
Tego zakwalifikujemy do zabiegu planowego, a tego już nie, bo za stary , bo za bardzo schorowany , bo biedny, bo nie był wcześniej w gabinecie prywatnym.
A jak nie będzie chirurga w nocy i będzie powikłanie po zabiegu to może pacjent do rana przeżyje, a może nie.
A co będzie jak za przykładem Ostrzeszowa pójdzie szpital Kępno i szpital Ostrów z tych samych ekonomicznych powodów.
Dziś na tym Położniczym szczęśliwie urodziła się córka kolegi-czy jak dorośnie załapię się na psychiatrię w tym chorym świecie? bo robi się wszystko by tak było
No cudownie szpital bez anestezjologa, z chwilą zakończenia ostatniego zabiegu, to cóż poczynią. Super ,, internistki ” jak będzie potrzebna pomoc przy Reanimacji przecież to jest następna porażka stwórzcie faktycznie geriatrię bo to przyniesie kasę, nakładów nie trzeba dużych, a zyski będą bo to najważniejsze niejsze, a na takim oddziale to śmierć będzie normą,
Brawo:) !!!