fot. sxc.hu

Ogłoszenia
Instal Grunt

Przetarg na budowę pierwszego miejskiego żłobka w Ostrzeszowie zostanie powtórzony. Firma, którą wskazano jako zwycięzcę nie zdecydowała się na podpisanie umowy, tłumacząc to zbyt krótkim terminem realizacji zadania. Władze samorządowe zapewniają jednak, że mimo to placówka otworzy swoje podwoje zgodnie z planem, czyli 1 września przyszłego roku.

Zdaniem burmistrza Patryka Jędrowiaka, obecna sytuacja to wypadkowa kilku czynników. Dopiero bowiem w czerwcu tego roku podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji z rządowego programu „Maluch plus”, a dodatkowo, ze względu na konieczność weryfikacji złożonych ofert, przedłużyły się procedury przetargowe. W efekcie, na prace budowlane pozostało już bardzo mało czasu. W świetle zasad udzielania dotacji z programu „Maluch plus” powinny bowiem zakończyć się w bieżącym roku. Tego zwycięzca przetargu nie był w stanie zagwarantować, w związku z czym odmówił podpisania umowy. Tak samo zresztą jak przedsiębiorstwo, które zajęło drugie miejsce. W podobnej sytuacji znalazło się wiele innych samorządów na terenie kraju.

Natomiast widzimy światełko w tunelu – zaznacza burmistrz Ostrzeszowa. – Ministerstwo Rodziny zapowiedziało, że przedłuży z tegorocznego naboru możliwość realizacji wniosków do listopada przyszłego roku. Następny przetarg będzie poprawiony, wprowadzimy doświadczenia z tego przetargu, żeby przyspieszyć procedurę.

Przetarg rozpisany ma zostać w najbliższym czasie. Zdaniem burmistrza tym razem powinno obyć się bez komplikacji. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M