Po 1,5 roku doszło do zmiany trenera w LZS Siedlików. Marcina Kasperczyka zastąpi dotychczasowy zawodnik – Tomasz Dymała.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

 Gdy obejmowałem drużynę wiosną sezonu 2022/23, postawiłem sobie za cel awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Było to trudne zadanie, bo mieliśmy dużą stratę do czołówki, pojawiło się dużo nowych zawodników oraz zmieniłem styl gry drużyny – wspomina Marcin Kasperczyk. – Gdy przystąpiliśmy do nowego sezonu, cel się nie zmienił, w pierwszych wywiadach mówiłem, że mam w kadrze zawodników, którzy śmiało poradziliby sobie w A klasie, okręgówce, a są i tacy, którzy daliby radę w V lidze. Skoro posiadając takich zawodników w drużynie nie zrobiłem awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, postanowiłem zrezygnować z funkcji trenera, zrobiłem miejsce dla kogoś, kto może wyciśnie z tego zespołu więcej.

LZS Siedlików na finiszu sezonu w klasie B zajął siódme miejsce. – Pracę tutaj będę wspominał bardzo dobrze. Mimo, że klub nie posiada sponsora, a wsparcie miasta jest symboliczne, to w Siedlikowie jest jedno z najlepszych boisk w okolicy. Zarząd robi kawał dobrej roboty. Jeżeli chodzi o wyposażenie magazynku ze sprzętem, to niczego mi nie brakowało, a jak miałem jakieś potrzeby, klub kupował następny sprzęt, więc komfort pracy trenera jest bardzo dobry  nie ukrywa były trener. – Atmosfera w klubie i drużynie jest wyjątkowa, więc pozostaną tylko pozytywne i miłe wspomnienia.

Kasperczyk w nadchodzącym sezonie nie poprowadzi również drużyn młodzieżowych w Siedlikowie. Jakie ma więc plany na swoją piłkarską przyszłość? – Mam teraz czas na przemyślenia i analizy. Skończyłem studia, od roku biorę udział w warsztatach, kursach, konferencjach dla trenerów bramkarzy. Pojawiają się propozycje z innych klubów, więc jest w czym wybierać. – zdradził. – Na pewno nie obejmę drużyny seniorów, czekam na decyzję zarządu Victorii, co dalej z moją pracą z juniorami, od tego też zależy moja dalsza praca w Akademii Piłkarskiej. Wiosną zagrałem w paru meczach w LZS, zobaczyłem, że dalej mam frajdę z grania i nadal potrafię grać, więc może trafi się jakaś propozycja, abym wrócił do bramki.

LZS Siedlików pierwszy ligowy mecz pod wodzą nowego trenera rozegra w ostatni weekend sierpnia. 

Ogłoszenia
Zielony Ogród