II Powiatowy Kiermasz Charytatywny pod hasłem „Podziel się dobrem” odbędzie się 26 marca na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Kiermasz jest organizowany przez Grupę Dobroczynną Anieli w Bieli. Akcja ma na celu pomoc niepełnosprawnym i nieuleczalnie chorym dzieciom mieszkającym na terenie powiatu ostrzeszowskiego, wymagającym zakupu leków, kosztownej rehabilitacji czy też zabiegów medycznych.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Jesienna edycja kiermaszu zakończyła się wspaniałym wynikiem. Wspólnymi siłami – dzięki darczyńcom – udało się zebrać 49 615, 48 zł. Darowizny zostały przekazane na rzecz ośmiorga dzieci z naszego powiatu – podopiecznych Fundacji Dzieciom Pomagaj z Wolicy.

Przygotowania do wiosennej edycji kiermaszu idą pełną parą. Każda gmina ma swoich koordynatorów, do których mogą się zgłaszać osoby chętne do upieczenia ciasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca u następujących osób: Grabów nad Prosną (Justyna Ptak), Kraszewice (Ewa Nowicka), Czajków (Bożena Wysota), Doruchów (Agnieszka Kuchta-Budzik), Ostrzeszów (Aleksandra Misiewicz oraz Aneta Pawlarczyk- Świtoń), Mikstat (Wioleta Kozłowska). Gotowe ciasta należy dowieźć 25 marca o g. 17.00 do miejsc wyznaczonych przez koordynatorów gminnych.

W każdej gminie pojawiły się już plakaty z informacjami dotyczącymi przekazywania ciast. Organizatorzy zapraszają na stoiska, na których będzie można zaopatrzyć się w pyszne, domowe wypieki, a także spędzić czas w miłej atmosferze wraz z wolontariuszami Anieli w Bieli.

Koordynatorkami całego przedsięwzięcia są Justyna Ptak i Katarzyna Bednarz.

Harmonogram kiermaszu w poszczególnych gminach przedstawia się następująco:

Data: 26.03.2022

Godziny: 7.00-13.00

Grabów nad Prosną – miejsce kiermaszu: Rynek, Parking przed Biedronką / miejsce krojenia

i pakowania ciast: Sala Centrum Kultury (OSP), ul. Kolejowa.

Ostrzeszów miejsce kiermaszu: Pawilon Handlowy „Rolnik” Targowisko przy małej Biedronce / miejsce krojenia i pakowania ciast: sala bankietowa „Mleczna Perełka”, ul. Gen. Sikorskiego 19.

Czajków miejsce kiermaszu: Plac przed Domem Kultury / miejsce krojenia i pakowania ciast: kuchnia w Domu Kultury.

Doruchów miejsce kiermaszu: Targowisko/ miejsce krojenia i pakowania ciast: sala Gminnego Ośrodka Kultury.

Kraszewice – miejsce kiermaszu: Przy restauracji „Łużyczanka”, Remiza OSP / miejsce krojenia i pakowania ciast: sala KGW w Kraszewicach, ul. Kwiatowa.

Mikstat – miejsce kiermaszu: Rynek / miejsce krojenia i pakowania ciast: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mikstacie.

 

Ogłoszenia