W okresie świątecznym pragniemy przypomnieć, że przy Kościele pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie działa jadłodzielnia – punkt, w którym mieszkańcy mogą dzielić się nadwyżkami jedzenia.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Tuż przy kościele stoi duża szafa z półkami na suchą żywność oraz lodówka. Na drzwiach znajduje się regulamin określający szczegółowe zasady korzystania z jadłodzielni. Produktami z jadłodzielni mogą częstować się wszyscy – każdy, kto jest głodny albo potrzebuje wsparcia. Zachęcamy do korzystania z jadłodzielni – zarówno osoby, które chciałyby wesprzeć osoby będące w trudnej sytuacji materialnej, jak i wszystkich, którzy takiego wsparcia potrzebują.

Każdy może się podzielić jedzeniem z każdym! Kto wyprodukował, kupił lub ugotował za dużo – przynosi, kto ma ochotę – częstuje się nim bezpłatnie.

Jadłodzielnią zorganizowaną przed kilku laty przez samorząd powiatowy opiekuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, dbając o czystość i porządek w szafach z żywnością.

Zasady korzystania z jadłodzielni są proste, zdroworozsądkowe i wyraźnie opisane w regulaminie, który znajduje się w jadłodzielni. Wyraźnie powiedziane jest też, jakie produkty można przynieść, a jakich nie wolno:

TAK:
– Produkty, które sam mógłbyś zjeść.
– Produkty, które przekroczyły datę minimalnej trwałości – ,,najlepiej spożyć przed”, ale nie – przekroczyły terminu przydatności do spożycia – ,,należy spożyć do”.
– Produkty zapakowane lub w pojemnikach.
– Wyroby własne, np. ciasto lub zupa starannie i szczelnie zapakowane, z naklejonym opisem potrawy i datą przygotowania.
– Sery, jogurty, twarogi.

NIE:
– Surowe mięso.
– Produkty z niepasteryzowanego, ,,surowego” mleka.
– Potrawy zawierające surowe jaja, w tym budynie, kremy, domowe majonezy itp.
– Produkty napoczęte, np. otwarte puszki.
– Produkty wymagające warunków chłodniczych, które przebywały poza lodówką dłużej niż 30 minut.
– Produkty, które przekroczyły termin przydatności do spożycia – ,,należy spożyć do” (nie mylić z ,,najlepiej spożyć przed”).
– Produkty, które mają oznaki popsucia, nietypowy zapach lub kolor, są nadgniłe lub mają wydęte wieczka.
– Produkty, które miały kontakt z odpadami spożywczymi komunalnymi lub znajdowały się w kontenerach na odpady.

www.powiatostrzeszowski.pl

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski