III Powiatowy Kiermasz Charytatywny pod hasłem „Podziel się dobrem” odbędzie się
22 kwietnia 2023 roku jednocześnie w 6 gminach na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Kiermasz jest organizowany przez Grupę Dobroczynną Anieli w Bieli. Akcja ma na celu pomoc niepełnosprawnym i nieuleczalnie chorym dzieciom mieszkającym na terenie powiatu ostrzeszowskiego, wymagającym zakupu leków, kosztownej rehabilitacji czy też zabiegów medycznych.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Poprzednie edycje kiermaszu zakończyły się bardzo dobrym wynikiem. Wspólnymi siłami – dzięki darczyńcom – udało się zebrać 68 281, 98 zł. Darowizny zostały przekazane na rzecz  czternastu dzieci z naszego powiatu – podopiecznych Fundacji Dzieciom Pomagaj z Wolicy.

Przygotowania do III edycji kiermaszu idą pełną parą. Każda gmina ma swoich koordynatorów, do których mogą się zgłaszać osoby chętne do upieczenia ciasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 kwietnia u następujących osób: Grabów nad Prosną (Justyna Ptak), Kraszewice (Ewa Nowicka), Czajków (Bożena Wysota), Doruchów (Agnieszka Kuchta-Budzik), Ostrzeszów (Wioletta Pyta), Mikstat (Wioleta Kozłowska). Gotowe ciasta należy dowieźć 21 kwietnia o g. 17.00 do miejsc wyznaczonych przez koordynatorów gminnych.

W każdej gminie pojawiły się już plakaty z informacjami dotyczącymi przekazywania ciast. Organizatorzy zapraszają na stoiska, na których będzie można zaopatrzyć się w pyszne, domowe wypieki, a także spędzić czas w miłej atmosferze wraz z wolontariuszami Anieli w Bieli.  Koordynatorkami całego przedsięwzięcia są Justyna Ptak i Katarzyna Bednarz.

Harmonogram kiermaszu w poszczególnych gminach przedstawia się następująco:

Data: 22.04.2022

Godziny: 7.00-13.00

Grabów nad Prosną – miejsce kiermaszu: Rynek, Parking przed Biedronką / miejsce krojenia

i pakowania ciast: Sala Centrum Kultury (OSP), ul. Kolejowa.

Ostrzeszów – miejsce kiermaszu: Pawilon Handlowy „Rolnik” / miejsce krojenia i pakowania ciast: sala bankietowa „Mleczna Perełka”, ul. Gen. Sikorskiego 19.

Czajków  miejsce kiermaszu: Plac przed Domem Kultury / miejsce krojenia i pakowania ciast: kuchnia w Domu Kultury.

Doruchów – miejsce kiermaszu: Plac przed sklepem SAM/ miejsce krojenia i pakowania ciast: sala Gminnego Ośrodka Kultury.

Kraszewice – miejsce kiermaszu: Przy restauracji „Łużyczanka”/ miejsce krojenia i pakowania ciast: sala KGW w Kraszewicach, ul. Kwiatowa.

Mikstat – miejsce kiermaszu: Rynek/ miejsce krojenia i pakowania ciast: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mikstacie.

 

 

Ogłoszenia
J3M