Strażacy z PSP w Ostrzeszowie dostali nowe samochody. Te wysłużone są jednak w pełni sprawne i nadal będą służyć tyle, że ochotnikom z Ostrzeszowa. W minioną sobotę, 3 grudnia, odbyło się symboliczne przekazanie kluczyków do samochodu gaśniczego.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Z nowego nabytku – cysterny o pojemności 18 000 litrów, która od 1986 roku służyła w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie, cieszył się przede wszystkim prezes OSP druh Łukasz Sierocki, ale i burmistrz Patryk Jędrowiak, który nie ukrywał, że wóz stanowić będzie duży bufor wodny dla gminy Ostrzeszów, jak i naszego powiatu podczas działań gaśniczych. – Wiemy, że rozmowy na temat tego sprzętu toczyły się już od pewnego czasu. Jesteśmy wdzięczni, że komenda wojewódzka przychyla się do tych propozycji i rozwoju naszej jednostki. Myślę, że po ilości wyjazdów widać jak potrzebna jest ta jednostka, jak potrzebny jest jej rozwój – podkreślał włodarz Ostrzeszowa.

W spotkaniu wzięli udział m.in. parlamentarzyści, ale i zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu bryg. Robert Natunewicz.

Była to również okazja do oficjalnego przekazania narzędzi hydraulicznych, które już wcześniej trafiły do PSP w Ostrzeszowie.

Komplet, który otrzymali zawodowcy, składa się, m.in. z: nożyc hydraulicznych, rozpieracza ramieniowego, zestawu do zabezpieczenia poduszek powietrznych kierowcy i pasażera, podkładów stabilizacyjnych, maty narzędziowej, zbijaka do szyb hartowanych, noża do pasów bezpieczeństwa i osłony zabezpieczającej poszkodowanego.

Zakup narzędzi to koszt blisko 100 tys. zł, został on sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a także KP PSP w Ostrzeszowie w ramach Funduszu Wsparcia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Tego dnia wręczono również decyzje o przyznaniu tzw. świadczeń ratowniczych. Przypomnijmy, że dodatek w wysokości 200 zł do emerytury przysługuje mężczyznom, którzy ukończyli 65 lat oraz przez minimum 25 lat brali udział w bezpośrednich działaniach ratowniczych, a w przypadku kobiet jest to odpowiednio 60 i 20 lat.  Otrzymali je: Piotr Łuszczek, Tadeusz Cierpka, Elżbieta Rybczak, Henryk Stolpert, Marian Maury, Stanisław Biel, Lucjan Gatkowski, Eugeniusz Nawrocki i Bronisław Karbowski.  SM

Ogłoszenia
Zielony Ogród