Trwa zbiórka na nową karetkę dla ratowników medycznych z Ostrzeszowa. – Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia posiada jedynie 2 karetki zabezpieczające miasto i cały powiat ostrzeszowski. W każdej chwili któraś z nich może ulec nieplanowanej awarii lub kolizji – podkreślają organizatorzy zbiórki.
Pieniądze można wpłacić poprzez portal Siepomaga.pl. By kupić nową karetkę, potrzeba ponad 820 tys. zł.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Kto z nas słyszał, że karetka nie dojechała albo dojechała na miejsce, kiedy było już za późno? Każdy. A kto chciałby znaleźć się w takiej sytuacji? Nikt, a jeśli już ktoś doświadczył podobnego incydentu, na zawsze zapamięta jak niecierpliwie czekał, jak bardzo bał się o siebie lub o członka rodziny, jak żarliwie modlił się o szybką pomoc i ze łzami w oczach prosił o ratunek… – czytamy na stronie fundacji apel ostrzeszowskich ratowników, którzy przekonują jednocześnie, że „ratownicy bez karetki to świetni specjaliści, ale pieszo i bez sprzętu nic nie zdziałają”. – Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia posiada jedynie 2 karetki zabezpieczające miasto i cały powiat ostrzeszowski. W każdej chwili któraś z nich może ulec nieplanowanej awarii lub kolizji. Co w takim przypadku? Karetka jadąca z daleka może nie dotrzeć na czas, o ile w ogóle będzie dostępna – podkreślają.

Na zakup nowej karetki i jej wyposażenie Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia nie ma środków, dlatego też ratownicy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować zbiórkę internetową.  – Kilkaset tysięcy złotych – tyle kosztuje ludzkie zdrowie, życie i bezpieczeństwo. Aż tyle albo tylko tyle, żeby nasza i Wasza mama, babcia, syn, przyjaciel czy sąsiadka mieli pewność, że gdy nagle będą potrzebowali pomocy, zespół ratownictwa medycznego dotrze do nich najszybciej, jak tylko się da. Nie prosimy dla siebie. Prosimy dla każdego, kto potrzebuje pomocy, kto nam ufa, kto czeka i na nas liczy – kończą swój apel ostrzeszowscy ratownicy.

Pomóc im można wchodząc na stronę SIEPOMAGA.PL RED

Ogłoszenia
J3M