Przed oblicze sądu trafi 40-latek z Ostrzeszowa, który w jednej z kępińskich świątyni dopuścił się kradzieży kurtki należącej do kościelnego. Zatrzymania mężczyzny dokonał w czasie wolnym od służby oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Doszło do tego 25 kwietnia o godzinie 13:00 na jednej z tamtejszych stacji paliw.

Ogłoszenia
Instal Grunt

– Funkcjonariusz naszej komendy, pracujący na co dzień jako oficer dyżurny na stanowisku kierowania przyjechał na zakupy do jednej ze stacji paliw w Kępnie – relacjonuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. – Wjeżdżając na parking zauważył mężczyznę, którego wizerunek przypominał złodzieja, który dwa dni wcześniej 23 kwietnia dokonał kradzieży kurtki kościelnego w jednym z kępińskich kościołów. Policjant, mimo że nie był wtedy na służbie natychmiast zareagował, wzywając umundurowanych funkcjonariuszy i sam rozpoczął interwencję z rozpoznanym mężczyzną. 40 – letni mieszkaniec Ostrzeszowa, był wyraźnie zaskoczony, że został rozpoznany przez naszego dyżurnego. Mężczyzna nie stawiał żadnego oporu i przekazany został przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

Skradzione mienie wróciło do prawowitego właściciela, a złodziej trafi przed oblicze Sądu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Źródło: KPP Kępno

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski