Do Internetu przenosi się kolejne wydarzenie od lat organizowane przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Tym razem jest to Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku opatrzony został przymiotnikiem Wirtualny. Już ruszył i będzie dostępny do 22 grudnia.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Jak tłumaczy dyrektor OCK Michał Szmaj, ideą przedsięwzięcia jest wsparcie lokalnych wytwórców i handlowców, którzy rokrocznie mieli możliwość rozstawiać swoje kramy pod Basztą lub na Rynku. Teraz mogą zrobić to samo, ale w rzeczywistości wirtualnej. W tym celu utworzono specjalne wydarzenie na portalu społecznościowym Facebook.
– My przyjmujemy oferty wystawców na maila jarmarkostrzeszowski@gmail.com – wyjaśnia M. Szmaj. – Tam prosimy o podanie w poście konkretnych rzeczy: nazwy stoiska, zdjęć produktów, ewentualnie odnośnik do strony internetowej, Instagrama, Facebook’a, żeby klienci jak najszerzej mogli zapoznać się z ofertą poszczególnych wystawców i oczywiście zakupić ich wyroby.
Dzięki temu, w jednym miejscu w sieci zgromadzonych zostanie wiele ofert zakupu ozdób, dekoracji, prezentów i potraw świątecznych.
– Mamy nadzieję, że nasza społeczność w tej wirtualnej formie również będzie skora do zaopatrzenia się odpowiednio na święta, a z drugiej strony, takim pozytywnym efektem ubocznym będzie wsparcie lokalnych twórców – uważa dyrektor OCK.
Zgodnie z założeniami, każdego dnia na profilu jarmarku pojawiać się będą kolejne 2-3 posty z wirtualnymi stoiskami. Zależne to będzie jednak od liczby nadsyłanych ofert. Te ostatnie wysyłać można do 20 grudnia.
Jak to na jarmarku bywało, nie zabraknie artystycznych akcentów – dodaje M. Szmaj. – Śpiewania kolęd, konkursów, nagród, czyli tego wszystkiego co w jarmarku było, będzie też w przestrzeni wirtualnej.
Jarmark zniknie z przestrzeni internetowej 22 grudnia.

Ogłoszenia
Plus