Ukradł z otwartego samochodu damską torebkę i ruszył na zakupy ze znalezioną wewnątrz kartą płatniczą. Czyn 30-latka szybko jednak został ujawniony i mężczyzna znalazł się w rękach policji.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

– Mężczyzna w wieku 30 lat dokonał kradzieży damskiej torebki z niezamkniętego samochodu – relacjonuje Martyn Kowalczyk, oficer Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – We wnętrzu skradzionego przedmiotu znajdowały się między innymi: telefon, pieniądze oraz karta bankomatowa. Przedsiębiorczy złodziej wpadł na pomysł, że wykorzysta kartę płatniczą do zapłacenia za swoje zakupy. Mężczyźnie udawało się to do czasu aż podczas jednej z prób płatności kasjerka dostrzegła, że karta nie należy do okaziciela. Przestępcy udało się zrealizować dziewięć transakcji, które opiewały na kwotę ponad 240 złotych. Łączne straty okradzionej kobiety to około 2.700 złotych.

Sprawcą kradzieży okazał się mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak stwierdził, po prostu wykorzystał okazję. Zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. O wymiarze kary dla niego zdecyduje sąd.

Ogłoszenia
J3M