Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Szuwary Ostrzeszów nie przestają zachwycać. W sobotę 26.02 nasz zespół hokeja podwodnego zajął drugie miejsce w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Baltic Cup 2022 w Gdańsku. Z powodu pandemii były to pierwsze od dwóch lat zawody w Polsce, w których wystąpiły wszystkie krajowe drużyny. Miały one pokazać, kto jak przepracował ten okres i jak zmienił się układ sił.

 

Do turnieju przystąpiło 15 ekip. Drużyna Szuwary po wygraniu grupy z kompletem zwycięstw w fazie finałowej pokonała cztery kolejne zespoły, by tylko minimalnie ulec w bardzo zaciętym meczu  późniejszym triumfatorom turnieju Bałtyckim Fokom. W tym meczu dwukrotnie obejmowaliśmy prowadzenie i „złoto” przechodziło z rąk do rąk, by ostatecznie pozostać w Gdańsku u gospodarzy. Drugi nasz zespół Sitowie Rojów zajął dziewiąte miejsce, plasując się między innymi przed klubami z tak dużych ośrodków jak: Wrocław, Kraków czy czeskie Pilzno. Podium turnieju, obok Bałtyckich Fok z Gdańska i Szuwarów Ostrzeszów, uzupełnił Aquarius z Bełchatowa.

Nasz sukces to wynik ciężkiej pracy. Okres pandemii nie był łatwy, ale gdy tylko była możliwość, spotykaliśmy się na treningach, by podtrzymać wysoką formę sprzed dwóch lat. Nie byłby on z pewnością możliwy bez logistycznej pomocy ze strony basenu Oceanik i władz miast. Trzymajcie za nas kciuki przy okazji kolejnych turniejów i zapraszamy wszystkich na trening.

Mariusz Grzęda, Szuwary Ostrzeszów

Ogłoszenia
Soft-DC KOMPUTERY