Choć gruntownie wyremontowaną ulicą Piaski w Rojowie można poruszać się już od czerwca tego roku, to jej oficjalne oddanie do użytku nastąpiło dopiero w sobotę 19 września. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Wyniosło ono niespełna 1.250.000 złotych, przy kosztach całkowitych na poziomie prawie 2.870.000 złotych.

Jest to jedna z pierwszych inwestycji, które zaczynaliśmy w tej nowej kadencji powiedział burmistrz Patryk Jędrowiak. – Zarówno my, jak i mieszkańcy oraz pan sołtys bardzo cieszymy się, że po tych latach, kiedy nie było możliwości zrobienia tej drogi, uzyskania dotacji, w tej kadencji Rada Miejska, przy mojej przychylności, zdecydowała, żeby właśnie od tej inwestycji rozpocząć i ubiegać się o dofinansowanie. Przy obecnej sytuacji finansowej samorządów duże inwestycje są uzależnione od pozyskiwania dofinansowań zewnętrznych.

Piaski to jedna z głównych ulic Rojowa, a więc taka, która powinna stanowić wizytówkę miejscowości. Tymczasem przez wiele lat właściciele zlokalizowanych przy niej posesji musieli zmagać się z regularnie występującymi podtopieniami. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M