Z całego kraju docierają coraz bardziej niepokojące informacje dotyczące rozwoju pandemii koronawirusa. Każdego dnia pobijany jest rekord zachorowań na covid-19. Jak wynika z policyjnych statystyk, w powiecie ostrzeszowskim, jak dotąd, najtrudniejsza sytuacja panowała w połowie sierpnia.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Właśnie wtedy bowiem notowano najwyższą liczbę osób objętych kwarantanną i izolacją domową. W sumie było ich 986.

Na dzień dzisiejszy, jest tych osób łącznie 144, z czego 8 objętych izolacją domową – mówi Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Niestety, nie wszystkie osoby zobowiązane do pozostawania w kwarantannie bądź izolacji podeszły do tej sprawy poważnie. W powiecie ostrzeszowskim odnotowano 48 przypadków złamania związanych z tym zasad, czyli opuszczenia wyznaczonego miejsca przebywania. Ostrzeszowska policja aktualnie prowadzi 19 tego typu spraw, do Sądu Rejonowego skierowano 20 wniosków o ukaranie, natomiast w 9 przypadkach zdecydowano o odstąpieniu od nałożenia kary uznając, że w świetle zebranego materiału byłoby to niezasadne. Co jednak ważne, mowa jest tutaj o osobach, które przebywały w kwarantannie, ale nie miały potwierdzonego zakażenia koronawirusem. Znacznie poważniejsze konsekwencje grożą tym, którzy pomimo wyniku dodatniego pojawiali się w tzw. ogólnodostępnych miejscach.

fot. freepik.com

 

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski