Konkurs na dyrektora Ostrzeszowskiego Centrum Kultury rozstrzygnięty. Instytucją przez najbliższe 4 lata pokieruje Michał Szmaj. Jednogłośną decyzję w sprawie wyboru następcy Artura Derewieckiego podjęła komisja konkursowa, a zatwierdził ją burmistrz Patryk Jędrowiak.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Zainteresowanie konkursem było spore, swoją kandydaturę zgłosili: Marcin Gagatek (radny Rady Miejskiej w Ostrzeszowie i sołtys Pustkowia Południe), Paulina Józefowicz (prowadząca działalność kulturalno-rozrywkową w Pleszewie), Maria Pigulska (prezes Stowarzyszenia Stacja Bukownica), Paulina Syposz – Ciemny (dyrektor Centrum Kultury w Sycowie), Michał Szmaj (pracownik Ostrzeszowskiego Centrum Kultury), Tomasz Wojciechowski (w przeszłości dziennikarz Telewizji Proart) oraz Tadeusz Żmijewski (skrzypek i dyrygent związany m.in. z Teatrem Muzycznym i Teatrem Wielkim w Poznaniu, Filharmonią Poznańską i Filharmonią Bałtycką, a także dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie). Wszyscy kandydaci spełnili wymogi formalne i zaproszeni zostali do drugiego etapu, czyli rozmowy kwalifikacyjnej i prezentacji programu działania OCK na najbliższe 4 lata.

W ostatnim momencie, dość nieoczekiwanie, z udziału w konkursie ze względów zdrowotnych – jak oficjalnie poinformował – zrezygnował Marcin Gagatek.

Ostatecznie, jednogłośną decyzją komisji konkursowej wskazano, że to Michał Szmaj, wieloletni pracownik OCK, zastąpi Artura Derewieckiego. Jak czytamy w uzasadnieniu: „kandydat przedstawił interesujący oraz możliwy do wdrożenia program działania i rozwoju OCK. Ponadto posiada odpowiednie predyspozycje do wykonywania zadań na wskazanym stanowisku. Kwalifikacje i wiedza kandydata gwarantują rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków”. RED

Ogłoszenia
J3M