W związku z pojawiającymi się komentarzami dotyczącymi zgonu pacjentki w ciąży, publikujemy oficjalny komunikat Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia:

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

W dniu 3 sierpnia 2020 roku o godzinie 6:37 do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Sp. Z o.o. przyjęta została pacjentka z powodu duszności i kilkugodzinnego osłabienia. Pacjentka była w 17 tygodniu ciąży. Wykonano szereg badań laboratoryjnych. Z uwagi na podejrzenie zatorowości płucnej wykonano badanie Angio TK klatki piersiowej. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono niewydolność wielonarządową oraz niewydolność oddechową. Ze względu na stan ogólny pacjentkę podłączono do respiratora i przekazano o godz. 14.10 na OIOM w Ostrowie Wielkopolskim. Po przetransportowaniu do Ostrowa Wielkopolskiego stan pacjentki uległ dalszemu pogorszeniu i mimo długotrwałej reanimacji pacjentka zmarła.

Prezes Zarządu OCZ
/-/ Marek Nowiński

Post Scriptum

Z informacji uzyskanych od prezesa OCZ wynika, że przez ok. 8 godzin trwała walka o życie pacjentki.
Kontaktowano się:

  1. Oddział Położniczo-Ginekologiczny w Ostrowie Wlkp. – odmowa przyjęcia.
  2. Szpital Wojewódzki w Kaliszu – odmowa przyjęcia.
  3. Szpital przy ul. Polnej w Poznaniu – odmowa przyjęcia – brak miejsc i niemożność wykonania pełnej diagnostyki, brak wyniku badań w kierunku infekcji Sars Cov-2.
  4. Szpital w Ostrowie Wlkp. OIOM – zgoda na przyjęcie, następnie odmowa.
  5. Szpital im. Strusia w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej – zgoda na przyjęcie pacjentki.
  6. Ze względu na ciężki stan, zlecono przetransportowanie pacjentki Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym – odmowa ze względu na warunki atmosferyczne.
  7. Nie uzyskano zgody systemu ratownictwa medycznego na transport pacjentki karetką systemową.
  8. Ostatecznie uzyskano zgodę na transport pacjentki na OIOM w Ostrowie Wlkp. Karetka szpitalna z Kalisza z lekarzem z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.
  9. Dyrekcja i personel medyczny Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia wyrażają głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji.
Ogłoszenia
J3M