O kolejnym przykładzie ludzkiej bezduszności poinformowali strażacy ochotnicy z Kaliszkowic Kaliskich. W sobotę (26 czerwca) wieczorem jednostka została skierowana w miejsce, gdzie znajdują się kontenery na używaną odzież. Powodem alarmu były dobiegające z jednego z nich odgłosy.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Wszystko wskazywało na to, że pomocy potrzebuje uwięziony w nim kot. Po przybyciu strażacy niezwłocznie przystąpili do otwarcia kontenera przy użyciu nożyc pneumatycznych. Kiedy skończyli, ich oczom ukazał się karton, w którym znajdowały się dwa przerażone kocięta. Ktoś w ten okrutny sposób postanowił się ich pozbyć. Dzięki sprawnej interwencji druhów z Kaliszkowic Kaliskich nie tylko uniknęły niechybnej śmierci, ale też znalazły nowych, troskliwych właścicieli.

Apelujemy do państwa o nie wyrzucanie zwierząt do lasów, kontenerów na odzież używaną i inne podobne miejsca. Zwierzęta to nie zabawka, która jest na chwile, to też stworzenie za którą bierzemy pełną odpowiedzialność. A jeśli ktoś wyrzuca zwierzę lub zwierzęta to za taki czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. W niektórych sytuacjach porzucenie psa lub kota może zostać potraktowane jako działanie ze szczególnym okrucieństwem” – czytamy na blogu OSP Kaliszkowice Kaliskie. – „W każdym przypadku to sąd decyduje o tym, czy czyn zostanie potraktowany jako znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Tak może być na przykład, gdy w lesie zostanie porzucony pies niedołężny. Również przywiązanie zwierzęcia do drzewa i tym samym skazanie go na powolną śmierć jest w moim przekonaniu znęcaniem się ze szczególnym okrucieństwem tak samo w tym przypadku, które zastaliśmy w kontenerze. Koty nie miałby szansy na przeżycie by były zamknięte w kartonie to po pierwsze a po drugie poprzez nagrzany kontener gdzie temperatura w ostatnich dniach jest wysoka, kotki by się odwodniły i prawdopodobnie zmarły.”

Przyłączamy się do tego apelu, licząc, że trafi do jak największej liczby osób, które dotąd za nic miały cierpienie zwierząt.

Fot. OSP Kaliszkowice Kaliskie

Ogłoszenia
J3M