Ogłoszenia
Instal Grunt

Mamy nadzieję, że odpoczęliście w wakacje i z dużą dawką energii ruszacie na zajęcia. Czy wróci nauka zdalna? Nie wiadomo, ale czasy niepewne, więc lepiej się do niej przygotować już teraz. Oczywiście komputer przyda się Wam nie tylko jeśli powróci uczenie się zdalne, ale także podczas nauki stacjonarnej. Czy macie odpowiedni sprzęt do nauki? Laptop lub komputer stacjonarny? Czy ten poprzedni jeszcze się nadaje? Może wymaga modernizacji, a może jednak nie raz Was zawiódł i potrzebujecie czegoś niezawodnego, szybkiego i wydajnego? Myślę, że znajdziemy coś odpowiedniego dla Was.

Do czego uczniowie wykorzystują laptop? Zakres jest szeroki… Wyszukiwanie potrzebnych informacji w sieci, tworzenie prezentacji, pisanie referatów, oglądanie programów edukacyjnych, praca w aplikacjach multimedialnych i graficznych. Komputer ma ułatwić dziecku edukację, pomóc w rozwoju, w zdobywaniu wiedzy, wykonać dobrze zadaną pracę domową oraz pomóc w przygotowaniu się do sprawdzianu czy egzaminu.

Czym się kierować przy wyborze?

Należy przede wszystkim postawić na jakość i niezawodność sprzętu. Trzeba przypatrzeć się parametrom technicznym, złączom, wyposażeniu. Komputer musi zapewnić szybki i płynny dostęp do Internetu. Kamerka ma ułatwić komunikację z innymi uczniami i nauczycielami.  Jeśli zapewnicie dziecku dobre warunki do nauki (odpowiednie miejsce + sprzęt) to jego nauka będzie dużo bardziej efektywna i to niezależnie od tego czy będzie uczestniczyć w zajęciach stacjonarnie czy online. Jeśli dziecko będzie korzystało z komputera wyłącznie stacjonarnie, to możecie wybrać ten z dużym ekranem, a jeśli ma też pełnić funkcję mobilną, to wówczas pomyślcie o laptopie z matrycą maksymalnie 14-cala oraz o lżejszej obudowie.

Korzystanie ze sprzętu ma być wygodne i bezpieczne. Laptop powinien się szybko uruchamiać, płynnie pracować w przeglądarkach internetowych i bez zastojów przełączać się między aplikacjami. Ekran nie może męczyć oczu, ma zapewnić dobre odwzorowanie kolorów, więc my raczej stawialibyśmy na wybór matowej powłoki. Przy nauce zdalnej przyda się na pewno dobrej jakości mikrofon i słuchawki, a także wygodna i przejrzysta klawiatura. Ważne, żeby wybierać taki sprzęt rozsądnie. Nie musi to być laptop z najwyższej półki cenowej. Ma mieć dobre parametry, ale dostosowane do potrzeb użytkownika.

Jaki zatem sprzęt do nauki my polecamy?

Oczywiście, jak zawsze stawiamy nie na „marketówkę”, tylko na  laptop poleasingowy. W swoim sklepie stacjonarnym oraz internetowym www.kompre.pl  mamy szeroką ofertę, tak by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Są to sprzęty wysokiej jakości, z minimum 12-miesięczną gwarancją o różnych parametrach, różnym wyposażeniu, wielkości ekranu oraz co też bardzo ważne, na każdą kieszeń.  Odrzućcie mit, że dobry laptop powinien kosztować min. 3 tysiące. Wcale nie musi. Rzućcie okiem na nasze propozycje:  Lenovo X250HP Zbook 14uFujitsu LifeBook E756 czy  Toshiba Satellite Pro A50-A

Materiał płatny

Ogłoszenia
J3M