Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków odurzających to najczęstsze przestępstwa komunikacyjne, często niosące z sobą tragiczne w skutkach konsekwencje. Wciąż przecież mamy w pamięci śmiertelny wypadek w miejscowości Ligota, spowodowany przez nietrzeźwego kierowcę. Niestety, mimo takich zdarzeń i policyjnych apeli wciąż nie brakuje amatorów jazdy na podwójnym gazie. Ostatnie dni przyniosły kolejne tego przykłady.

Ogłoszenia
Instal Grunt

– 21 lipca około 03:00 w nocy policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Alfa Romeo. – relacjonuje sierżant sztabowy Marcin Parzybok z Komendy Powiatowej Policji. – Kierujący, dwudziestodwuletni obywatel Ukrainy znajdował się w stanie nietrzeźwości. Podane kierującemu urządzenie wykazało ponad 2,5 promile alkoholu we krwi.

Kolejnej nocy, około godziny 02:00 dzielnicowi z Posterunku Policji w Mikstacie, patrolując ulice Grabowa nad Prosną zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki volkswagen.

– W pojeździe znajdowało się dwóch mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego. – kontynuuje M. Parzybok. – Osiemnastolatek kierował pojazdem pod działaniem środków psychoaktywnych (amfetaminy). Natomiast u dwudziestoletniego pasażera ujawniono kilka woreczków zawierających środki odurzające i psychotropowe w postaci amfetaminy i ziela konopi indyjskiej, w łącznej ilości ok. 7 gram. Podczas przeszukania pojazdu ujawniono woreczek z zawartością amfetaminy w ilości ponad 5 gram.

W obu przypadkach zatrzymani zostali doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Kiedy wytrzeźwieli, wykonano z ich udziałem dalsze czynności procesowe.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Zielony Ogród