Przedpokój to miejsce, do którego zazwyczaj nie przywiązujemy dużej uwagi. Jest to niewielki fragment naszego mieszkania czy domu, w którym spędzamy mało czasu. Jest to jednak duży błąd. To wizytówka naszego lokum. To właśnie przedpokój wita nas i naszych gości, a jak wiadomo, dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Zadbajmy więc, by przedpokój wyglądał estetycznie i zachęcająco do odwiedzin. Sprawmy też, by było funkcjonalne. Jak sprawić, by było zarówno praktyczne, jak i ładne? Znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Praktyczne rozwiązania w przedpokoju
Organizując przedpokój w swoim domu czy mieszkaniu, musimy przede wszystkim zaplanować dobre miejsce na przechowywanie ubrań i butów. Szafki i stojaki na buty są niezbędne, by zachować porządek w tym miejscu. Jest tak wiele modeli, że każdy znajdzie model pasujący do wymiarów pomieszczenia, ale także funkcjonalne i estetyczne. Można z ich pomocą stworzyć naprawdę stylowe wnętrze. Nie zapominaj także o wieszaku na kurtki, w których chodzisz obecnie. Możesz postawić na wieszak stojący lub przytwierdzony do ściany. Dostępne są także wieszaki od razu z szafką na buty, co jest świetnym rozwiązaniem na niewielkich przestrzeniach. Niektóre posiadają także siedzisko, które ułatwia założenie butów zarówno sobie, jak i dzieciom. Ciekawym rozwiązaniem są także skrzynie z siedziskiem i miejscem do przechowywania. Jeśli masz do dyspozycji dużo miejsca, możesz postawić ciekawą tapicerowana ławeczkę, a nawet fotel. Bardzo przydatnym elementem, którego nie powinno zabraknąć w żadnym przedpokoju, jest lustro. Najlepiej, jeśli jest na tyle duże, że możemy przejrzeć się w nim od stóp do głowy. Dzięki temu możemy przed wyjściem z domu czy mieszkania ocenić swoją stylizację i dobrać do siebie jak najlepiej pasujące elementy.

Nie zapominaj o detalach
Przedpokój to nie tylko meble, ale także ogólny wystrój i detale. Możesz pomalować ściany na ciekawy kolor, zastosować bardzo modne sztukaterie, kasetony, położyć tapetę, powiesić obrazki, zaplanować ciekawe podświetlenia i lampy. Przytulności doda także przyjemna wycieraczka lub dywanik. Detale mają ogromne znaczenie w ogólnym wyglądzie pomieszczenia. Nie rezygnuj z nich. Nie obawiaj się, że będzie przez to bałagan. Jeśli zrobisz to w sposób przemyślany i nie przesadzisz z ilością, twój przedpokój nabierze charakteru i nietuzinkowego wyglądu, a przy tym nadal będzie uporządkowany.

Szukaj inspiracji
Jeśli nie wiesz, jak funkcjonalnie i estetycznie zaaranżować swój przedpokój, możesz zainspirować się gotowymi projektami. Znajdziesz je na stronach internetowych, czasopismach wnętrzarskich oraz ekspozycjach w sklepach meblowych. Warto z nich skorzystać. Oczywiście możesz także zatrudnić profesjonalistę, który zaprojektuje przedpokój dostosowany do twoich preferencji, optymalnie wykorzystujący przestrzeń, a także wyglądający zjawiskowo. Zarówno twoich gości, jak i ciebie zawsze będzie witać miły widok. Do takiego wnętrza aż chce się wracać.

Ogłoszenia
J3M