Balkon zimą może wyglądać równie rewelacyjnie, jak latem. Wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią aranżację tego miejsca. Pomysł na zimowe urządzenie balkonu nie musi być trudny do wykonania. I właśnie o tym dzisiaj opowiemy.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Balkon zimą
Gdy kończy się sezon, przeważnie zabieramy z balkonu wszelkie kwiaty, meble ogrodowe i inne przedmioty, które przez całe lato cieszyły nasze oko. Jednak to nie oznacza, że od jesieni nasz balkon ma stać opustoszały. Po wakacjach można go przyozdobić wrzosami i chryzantemami. A zimą? Tak, to też dobra pora na odpowiednie dekoracje.

Iglaki na balkon zimą
Są rośliny, które dobrze czują się nawet zimą. Przykładem mogą być iglaki. Latem mogą stać się dobrym tłem dla kwitnących kwiatów. A zimą to one przejmują główną rolę na scenie balkonu. Najlepiej stawiać na małe rozmiarowo iglaki jak karłowate sosy, jodły czy świerki. Dzięki temu nieco ożywimy nasz balkon, a biały śnieg jedynie doda uroku roślinom.

Krzewy na balkonie
Ciekawym pomysłem są także krzewy zimozielone liściaste. Ich największą zaletą jest to, że na jesień nie zrzucają liści. Dzięki temu – podobnie jak iglaki – pozostaną wspaniałą ozdobą balkonu. W przypadku niektórych gatunków możemy liczyć także na dodatkowe dekoracje w postaci jaskrawych owoców, np. u ognika szkarłatnego.
Szukasz inspiracji? Sprawdź: https://tarasola.pl/blog/ogrody-zimowe-aranzacje-balkonowe-dla-kazdego/.

Zabezpieczanie roślin na zimę
Bez względu na to, jakie rośliny umieścimy na balkonie, należy o nie odpowiednio zadbać i zabezpieczyć przed mrozem. Pojemniki owijamy kartonami, styropianem lub słomą, a części naziemne krzewów włókniną. Możemy także korzystać z dekoracyjnych materiałów, które nie tylko chronią przed chłodem, ale podkreślą piękno roślin, jak juta lub włóknina na styropianie czy umieszczenie donicy w wiklinowym koszu.
 

Inne propozycje zielonych ozdób
Można także zdecydować się na liście, kwiatostany i trawy, które umieszczamy w donicach i skrzyniach. Najlepiej stawiać na gatunki ozdobne, które po zasuszeniu będą uroczo wyglądać w towarzystwie śnieżniej pierzyny.
 

Karmnik dla ptaków
Można także połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć piękny karmnik dla ptaków. Skrzydlaci przyjaciele dodatkowo umilą nam czas swoją obecnością i staną się żywą ozdobą naszego balkonu. Warto jedynie zadbać o odpowiedni pokarm dla ptaków oraz o regularność w dosypywaniu karmy do karmnika. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie podwieszanych smakołyków z wykorzystaniem słoniny. Będzie to nie tylko smaczne dla naszych skrzydlatych gości, ale przy tym będzie dobrze się prezentować.

Dekoracje na ogród zimowy na balkonie
Jest także wiele innych sposobów na ozdobienie swojego balkonu. Zimą wieczory są o wiele dłuższe. Latarenki ze świecami mogą stworzyć przyjemne tło. Poza tym warto wyposażyć się szyszki czy wygięte gałęzie z lasu, które na święta można ozdobić świecidełkami i bombkami oraz łańcuchami. W aranżowaniu własnego balkonu przede wszystkim ogranicza nas nasza własna wyobraźnia. Warto zatem korzystać z wielu możliwości.

Ogłoszenia
J3M