Sporym zaskoczeniem dla 33-letniej mieszkanki gm. Grabów nad Prosną była stawka mandatu karnego nałożona przez policjantów za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 65 km na godzinę. Nowy taryfikator jest bezlitosny dla kierujących pojazdami. Zatem, aby uniknąć surowej kary pieniężnej, zdejmijmy nogę z gazu przypominają ostrzeszowscy policjanci.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

7 stycznia br. o godzinie 15.26 funkcjonariusze z ostrzeszowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli w miejscowości Racławice pojazd marki Opel, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 65 km/h.

Nie lada zaskoczeniem dla 33-letniej mieszkanki gm. Grabów nad Prosną była stawka mandatu karnego nałożona przez policjantów za popełnione wykroczenie, który opiewał na kwotę 2000 złotych. Ponadto za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym kierującej zatrzymano również prawo jazdy – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik ostrzeszowskiej komendy policji.

Ostrzeszowscy policjanci po raz kolejny przypominają, że od 1 stycznia obowiązują nowe, znacznie wyższe stawki mandatów.- Aby uniknąć zaskoczenia, warto zapoznać się z nowymi, obowiązującymi od 1 stycznia 2022 roku przepisami i stawkami mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń – radzą. RED

Ogłoszenia
J3M