W ciągu minionego tygodnia na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do 16 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Główną przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Także ten tydzień rozpoczął się od niezwykle niebezpiecznego zdarzenia. Doszło do niego w poniedziałek (10 sierpnia) około godziny 04:50 na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Turze. O szczegółach sierżant sztabowy Marcin Parzybok z Komendy Powiatowej Policji.

– 32-letni mieszkaniec Tarnowa, w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków drogowych wjechał do przydrożnego rowu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Ostrzeszowie, gdzie pozostał na obserwacji. Kierowca był trzeźwy. Dalsze postępowanie będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie.

Jak informuje policja, w przypadku dwóch zeszłotygodniowych zdarzeń sprawcy oddalili się przed przybyciem służb. Warto więc przypomnieć, że może to być traktowane jako przestępstwo, w sytuacji gdy nie zostanie udzielona pomoc ofiarom.

– Dodatkowo sprawca naraża się na koszty cywilnoprawne usunięcia skutków zdarzenia, tj. holowania, naprawy uszkodzonych pojazdów i infrastruktury drogowej oraz kosztów ewentualnego leczenia poszkodowanych i odszkodowań. – podkreśla M. Parzybok.

Ogłoszenia
Plus