Jak informuje Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, już od 1 marca oferta medyczna miejscowego szpitala wzbogaci się o komercyjne badania prenatalne USG 1, 2 i 3 trymestru ciąży. Według lekarzy, tego typu badanie powinno być wykonane u każdej ciężarnej.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Pierwsze badanie prenatalne wykonuje się między 11-14 tygodniem ciąży. Jest to USG płodu i badania z krwi polegające na oznaczeniu białka ciążowego (PAPP-A) i wolnego bHCG (wolna gonadotropina kosmówkowa) . Drugie USG prenatalne przeprowadza się między 20 a 22 tygodniem ciąży, dlatego określa się je jako „połówkowe”. Na trzecie USG prenatalne trzeba się zgłosić między 28 a 32 tygodniem ciąży.” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez OCZ.

Badania te pozwalają na wykrycie chorób wrodzonych takich jak np. zespół Downa, wad cewy nerwowej, nieprawidłowości chromosomów. Zgodnie z zapowiedziami, wykonywane będą na nowo zakupionym, nowoczesnym aparacie USG przez lekarzy specjalistów Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, którzy posiadają certyfikaty FMF do wykonywania tego rodzaju badań. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania USG 3D i 4D oraz USG serca płodu i USG piersi. Informacje i rejestracja pod numerem telefonu – 782 582 288.

Ogłoszenia
Zielony Ogród