850 tysięcy złotych – tyle wynoszą straty, jakie w ubiegłym roku poniosło ostrzeszowskie Kino „Piast” z tytułu ograniczeń związanych z pandemią. 12 lutego, w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki, zostało otwarte, co daje szansę na stopniową poprawę sytuacji. Oczywiście pod warunkiem, że za dwa tygodnie nie dojdzie do ponownego zamknięcia.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Kino „Piast” przez wiele lat było dla Ostrzeszowskiego Centrum Kultury prawdziwą żyłą złota. Widzów wciąż przybywało, co przekładało się na rosnące wpływy, a to z kolei pozwalało na poszerzanie oferty kulturalnej. Ta znakomicie działająca maszyna została jednak zablokowana wraz z wybuchem pandemii. Przez większość roku kino było zamknięte i zdołało zarobić zaledwie około 1/3 tego, co w latach poprzednich. Nic więc dziwnego, że decyzję pozwalającą na jego otwarcie z dniem 12 lutego przyjęto z wielką ulgą i nadzieją na lepsze jutro. W ostatni weekend świętowano więc w OCK podwójnie, z okazji ponownego otwarcia oraz przypadających w niedzielę Walentynek. W ekspresowym wręcz tempie udało się przygotować repertuar, choć dyrektor Michał Szmaj nie kryje, że łatwo nie było.

Kiniarze i dystrybutorzy zostali zaskoczeni przez rząd. Nie było żadnego uprzedzenia, że kina zostaną otwarte. Dystrybutorzy filmów nie mogli się na to przygotować. Szkoda, bo czasem wystarczy coś skonsultować z kimś, kto się na tym zna.

Należy przypomnieć, że kino pracuje w reżimie sanitarnym i w związku z tym może udostępnić jedynie 50% miejsc na widowni. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M