Doszło do pierwszego zatrzymania w głośnej ostatnio sprawie zajścia, do którego 19 lipca doszło w Sycowie. Grupa uzbrojonych w maczety mężczyzn przemierzała wówczas ulice miasta, wykrzykując przy tym wulgarne hasła. Jak się okazuje był wśród nich prawdopodobnie mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który już znajduje się w rękach policji.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Zatrzymanie to efekt intensywnych działań podejmowanych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Dolnośląskiej Komendy przy współudziale dolnośląskich kontrterrorystów, a także policjantów z Oleśnicy. Jak udało nam się potwierdzić, akcję przeprowadzono w piątek (24 lipca) na terenie powiatu ostrzeszowskiego, którego podejrzany jest mieszkańcem.

– Zatrzymanym okazał się 31 – letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego. – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. – Mężczyzna w obliczu zatrzymania próbował jeszcze podjąć próbę ucieczki, usiłując oddalić się przez okno budynku, jednak okazał się to bezskuteczny zabieg.

Jednym z efektów prowadzonych w tej sprawie działań jest również ujawnienie i zabezpieczenie trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny środków odurzających w postaci marihuany.

– Zatrzymany okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy. – dodaje K. Rynkiewicz – 31 – latek ma na swoim koncie m.in. wymuszenie rozbójnicze, posiadanie środków odurzających, uprawę marihuany, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zajmujący się tą sprawą policjanci zgromadzili do chwili obecnej szereg informacji, które są stale weryfikowane.

Źródło: Policja Dolnośląska

Ogłoszenia
J3M