Niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie bez uprawnień i w stanie po użyciu alkoholu oraz przewożenie pasażera będącego pod wpływem alkoholu to katalog czynów, których dopuścił się 16-letni mieszkaniec gm. Kraszewice, kierujący motorowerem marki Romet.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Do jego zatrzymania doszło 28 maja o 02:40 w Grabowie Pustkowiu. Powodem był podejrzany sposób jazdy. Więcej na ten temat Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych oraz przy użyciu latarki ze światłem barwy czerwonej nadali sygnał do zatrzymania się, na co kierujący nie reagował, kontynuując jazdę w kierunku miejscowości Mikstat. Użyto zatem sygnałów dźwiękowych, w wyniku których po krótkotrwałym pościgu motorowerzysta zatrzymał pojazd. Podczas kontroli okazało się, że 16-letni mieszkaniec gm. Kraszewice kierował motorowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, tj. mając 0,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, przewożąc pasażera znajdującego się w stanie nietrzeźwości (0,45 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). W toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że 16-latek oprócz niezatrzymania się do kontroli, co jest przestępstwem opisanym w art. 178b kodeksu karnego, dopuścił się wykroczeń w postaci: kierowania pojazdem po użyciu alkoholu, nie posiadając uprawnień do kierowania oraz przewożenia pasażera znajdującego się pod wpływem alkoholu.

O dalszym losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Źródło: KPP Ostrzeszów, fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M