W ostatnią niedzielę po godzinie 4:00 w nocy w miejscowości Olszyna funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali do kontroli Volkswagena Polo, którym podróżowało pięć osób.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Uwagę policjantów zwróciło zachowanie kierowcy i pasażerów, o czym oficer prasowy ostrzeszowskiej jednostki Magdalena Hańdziuk.
– Podczas legitymowania kierowca i pasażer siedzący na przednim siedzeniu zachowywali się nerwowo. W związku z powyższym policjanci przystąpili do kontroli przewożonego bagażu oraz wnętrza pojazdu, w którym na podłodze obok siedzenia pasażera ujawnili woreczek z zawartością suszu roślinnego koloru brunatnego. Z uwagi na fakt, iż żadna z osób nie potrafiła wskazać czyja to własność podjęto decyzję o ich zatrzymaniu i przewiezieniu do ostrzeszowskiej komendy, celem przeprowadzenia dalszych czynności. W toku przeszukań wszystkich osób, przy jednej z nich, 22-letnim mieszkańcu powiatu ostrowskiego, policjanci ujawnili ok. 16 gramów suszu roślinnego w postaci marihuany, ok. 5 gr kryształków metaamfetaminy oraz 18 tabletek ecstasy. Wszystkie ujawnione środki stanowiły jego własność. Z uwagi na znalezione przy 22-latku środki ustawowo zabronione będącego z nim kierowcę, 20-latka również mieszkańca powiatu ostrowskiego, jak i pozostałe osoby (17-letnią kobietę oraz 20 i 34-letniego mężczyznę) poddano testowi na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym u trójki z nich. Ponadto od kierowcy, który miał pozytywny wynik testu pobrano krew do badań w kierunku popełnienia przestępstwa z art. 178a § 1 kodeksu karnego.
Osoby z pozytywnym testem noc spędziły w policyjnym areszcie, a pozostałą dwójkę po wykonanych czynnościach zwolniono.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Zielony Ogród