Pełne ręce roboty mieli w miniony weekend ostrzeszowscy strażacy. Kilkukrotnie wzywani byli do pożarów na polach.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło w sobotę 22 lipca o godz. 13.13. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w miejscowości Siedlików. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali palące się zboże na pniu na powierzchni około 1000 metrów kwadratowych. Rolnicy chroniąc swoje mienie, odcięli teren od frontu pożaru. Ratownicy z kolei podali trzy prądy wody w natarciu na palący się teren. Podjęte działania przyczyniły się do lokalizacji, a następnie ugaszenia pożaru – przekazała st. str. Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie.

W niedzielę około godz. 16.30 strażacy zadysponowani zostali do pożaru w Smolnikach na terenie gminy Grabów nad Prosną. Paliło się około 50 metrów powierzchni pola.

Kolejne zdarzenie dotyczące upraw rolnych miało miejsce w niedzielę 23 lipca, gdzie pierwszą informację o pożarze rżyska w miejscowości Smolniki gmina Grabów Nad Prosną otrzymali strażacy o godzinie 16:36. Po dojeździe na miejsce zdarzenia paliło się około 50 metrów powierzchni pola. Strażacy podali jeden prąd wody, co przyczyniło się do ugaszenia pożaru.

Godzinę później strażacy interweniowali w Godziętowach (gm. Doruchów). – Na miejscu zdarzenia zastano pożar 10 metrów kwadratowych powierzchni pola. Podano jeden prąd wody, gasząc tym samym pożar – dodaje Biel. – Na tej samej zmianie służbowej, tuż po północy 24 lipca 2023 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Siedlików. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar na powierzchni około 10 metrów kwadratowych.

Podano jeden prąd gaśniczy na palące się zboże oraz dogaszono pogorzelisko.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski