Po czerwonym hollywoodzkim dywanie wchodzili goście i aktorzy do gmachu Biblioteki Publicznej Gminy Doruchów na premierę filmu pt. „Legenda o doruchowskich czarownicach oczami uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej”.
Władze samorządowe gminy, szefostwo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie oraz zaprzyjaźnionych instytucji kultury, rodzice oraz aktorzy zgromadzili się w sali kinowej zorganizowanej w doruchowskiej bibliotece, by wspólnie podziwiać przedsięwzięcie zrealizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Doruchowie – film o procesie kobiet, mieszkanek Doruchowa posądzonych o czary (proces i stracenie niewinnych doruchowianek zaowocował ustawą sejmową z 1776 roku zabraniająca wytaczania procesów o czarostwo).
W filmie w reżyserii kierownik WTZ Doruchów Magdaleny Wojciechowskiej zagrali: Kacper Chróścik, Lidia Kołodziejczyk, Marzena Krzewińska, Sebastian Majtas, Emilia Mucha, Karolina Pruchnicka, Michał Warzyński i Iwona Zielińska. Lektorem była kierownik doruchowskiej biblioteki Leokadia Piasecka. Film powstał przy współpracy i zaangażowaniu instruktorki Pracownik Przygotowania Zawodowego WTZ Doruchów Anny Błaszczyk-Szydło.
Aktorom i twórcom filmu osobiście gratulowała wójt Doruchowa Urszula Kowalińska, a także przewodnicząca Rady Gminy Doruchów Renata Płonka, dyrektor PCPR w Ostrzeszowie Bożena Powązka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Doruchowie Ryszard Mazur i dyrektor ostrzeszowskiej biblioteki Dorota Owczarczak i kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Doruchowie Jadwiga Skorupka.
Film niebawem zostanie udostępniony w Internecie. www.powiatostrzeszowski.pl
czy to było nakręcone smartfonem ? paranoja , no ale niech się aktorzy podopieczni cieszą , ale po co ten dywan czerwony to jakaś kpina
Jak ten „dywan” jest położony na schodach!? Cud, że sobie na nim nikt nóg nie połamał!
Dobrze że nie ma już tej J, Skorupko no bo przydała by się tam solidna lustracja ….
Tak komentujące marudy – zrobisz coś to źle bo brzydko, nie zrobisz też źle bo nic nie robisz. Uczestnicy się cieszą, to są ludzie z niepełnosprawnościami, empatyczni i mili, cieszący się z małych rzeczy. A wy najlepiej hejtujcie, a do kościółka to pierwsi.