Ważna informacja dla wszystkich osób, które mają za sobą udział w misjach wojskowych poza granicami kraju. Od teraz mogą one korzystać zupełnie za darmo z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie. To realizacja w praktyce zapisów ustawy, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom środowiska weteranów.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Ustawa o zmianie ustawy o weteranach działającymi poza granicami państwa weszła w życie niemal dokładnie rok temu. Zakłada ona między innymi darmowy dostęp do hali sportowej, siłowni czy pływalni, będących w zasobie jednostek samorządu terytorialnego. W Ostrzeszowie do niedawna ten zapis nie obowiązywał. Do nadrobienia tej zaległości przyczyniła się jedna z organizacji zrzeszających uczestników zagranicznych misji.

-Cała inicjatywa od tego się zaczęła, że takie pytanie padło w naszych mediach społecznościowych – przyznaje Marcin Kasprzak, kierownik krytej pływalni „Oceanik”. – Zainteresowaliśmy się tematem, zaczęliśmy przeszukiwać ustawę, sprawdzać jak to faktycznie wygląda. Stąd taka decyzja. O dziwo, okazuje się, że weteranów trochę jest na naszym terenie, więc warto ich docenić. Stwierdziliśmy, że jeżeli taka ustawa jest i nakłania takie obiekty jak my, aby wesprzeć weteranów to jesteśmy za tym. Wiemy, że w innych miastach już taka inicjatywa weszła w życie dlatego nie chcieliśmy zostać w tyle.

Pozytywne reakcje na podjętą decyzję pojawiły się niemal od razu po jej ogłoszeniu. Na co więc konkretnie mogą liczyć weterani?

– Udostępniamy wstępy na krytą pływalnię, na odnowę biologiczną, na tężnie solankową, na kąpielisko. – wylicza M. Kasprzak. ŁŚ

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski