Kolejny transport żywności dla Domów Pomocy Społecznej dotarł dzisiaj do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie. Tym razem, powiat otrzymał 811 kilogramów żywności (mleko w proszku, owoce i warzywa, dania gotowe i garmażeryjne, kanapki, makaron i napoje) wartości 8 702 złotych.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Był to już trzeci transport żywności dla Domów Pomocy Społecznej naszego powiatu. Dary są przekazywane w ślad za przystąpieniem powiatu ostrzeszowskiego do Związku Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności, co decyzją Rady Powiatu nastąpiło w marcu tego roku.
Związek Stowarzyszeń WBŻ od ponad 20 lat systematycznie pozyskuje nieodpłatnie od producentów i dystrybutorów wszelkie nadwyżki produktów spożywczych, zwłaszcza takich, które nie mogą zostać skierowane do obrotu handlowego ze względu na zbyt krótki termin przydatności, uszkodzone opakowania itp., ale mogą zostać wykorzystane w celach charytatywnych. Wielkopolski Bank Żywności świadczy pomoc żywnościową dla około 40 tysięcy osób w regionie. www.powiatostrzeszowski.pl

Ogłoszenia
Zielony Ogród