Zgodnie z decyzją wojewody, w ostrzeszowskim szpitalu utworzono kolejnych 27 łóżek covidowych. W sumie szpital ma 84 łóżka dla pacjentów zakażonych SarS-Cov-2, w tym 8 łóżek respiratorowych. Na dzisiaj zajętych jest 61 łóżek, w tym 4 respiratorowe. 

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Jak zauważa dyrektor ds. medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia lek. med. Jarosław Iwaszkiewicz, obłożenie covidowe waha się w granicach 60-70 łóżek, więc szpital dysponuje rezerwą. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia jest przygotowane do utworzenia jeszcze dwóch stanowisk respiratorowych, ale wciąż czeka na sygnał o ewentualnym doposażeniu w 2 respiratory.
Jak podkreśla dyr. Jarosław Iwaszkiewicz, mimo zabezpieczenia aż 84 łóżek na potrzeby pacjentów chorych na koronawirusa, 2 oddziały szpitalne: ginekologiczno-położniczy oraz pediatryczny działają normalnie, a dzieciom przez całą dobę mogą towarzyszyć rodzice lub opiekunowie.
Po przejściu trzeciej fali zakażeń OCZ podejmie próbę reaktywacji dwóch pozostałych oddziałów – wewnętrznego oraz chirurgii. Jak podkreśla starosta Lech Janicki, funkcjonowanie w naszym powiecie czterooddziałowego szpitala jest niezbędne i konieczne.
Starosta Lech Janicki wraz z wicestarostą Zofią Witkowską na ręce dyr. Jarosława Iwaszkiewicza przekazali najserdeczniejsze podziękowania oraz wyrazy uznania i szacunku dla całej „covidowej” załogi Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia wobec jej wielkiego zaangażowania w pracę w niezwykle trudnej sytuacji epidemicznej.

źródło: www.powiatostrzeszowski.pl

Ogłoszenia
J3M