Za nami kolejny turniej siatkówki plażowej w Ostrzeszowie. W weekend (26-27 sierpnia) o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów walczyły pary męskie, a w kolejnym dniu oglądaliśmy rywalizację mikstów.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Szkolny Związek Sportowy, a turniej został dofinansowany z budżetu Miasta i Gminy Ostrzeszów. –Turnieje stały na wysokim poziomie, podczas rywalizacji mężczyzn zabrakło dwóch najlepszych par z turnieju lipcowego, lecz w ten weekend przyjechał do nas zwycięzca z poprzednich lat – Błażej Szymczak i po raz kolejny wygrał. W sobotę każdy mecz stał na wysokim poziomie, o czym świadczy to, że we wszystkich meczach w fazie finałowej o wyniku decydował tie-break – podsumował organizator wydarzenia Łukasz Styrczewski. 

Wyniki sobotniego turnieju (pary męskie):

1. Błażej Szymczak (Kalisz), Damian Marcjan (Kalisz)

2. Jakub Krzowski (Wrocław), Tomasz Kubera (Wrocław)

3. Piotr Staszewski (Ostrzeszów), Krzysztof Gałuszka (Wrocław)

4. Adrian Wyrwich (Kalisz), Jakub Zaporowski (Wrocław)

Wyniki niedzielnego turnieju (pary mieszane):

1. Kamila Pawlak (Janków Przygodzki), Damian Marcjan (Poznań)

2. Amelia Waśniewska (Wrocław), Krzysztof Kołtowski (Wrocław)

3. Magdalena Lachman (Kalisz),  Błażej Szymczak (Kalisz)

4 .Agnieszka Sitko (Wrocław), Jakub Krzowski (Wrocław)

Przypomnijmy, że podobny turniej zorganizowano w lipcu. Wtedy siatkarze w tej samej formule grali o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie Jerzego Kurzawy. – W tym roku oba weekendy cieszyły się dużym zainteresowaniem i wszystko, co zaplanowaliśmy udało się wykonać. Mimo różnych prognoz pogody, które nie napawały optymizmem – udało się rozegrać turnieje bezproblemowo – powiedział Styrczewski. – Obyło się bez kontuzji, każdy zawodnik wyjechał zadowolony z poziomu turnieju. Cieszy nas tak pozytywny odzew od zawodników. 

Kolejna, szósta już edycja odbędzie się w przyszłym roku. 

Ogłoszenia
J3M