Dwoje mieszkańców powiatu oleśnickiego zostało przyłapanych na gorącym uczynku podczas próby kradzieży odzieży znajdującej się w kontenerze oznaczonym logo Polskiego Czerwonego Krzyża. Do zdarzenia doszło 24 sierpnia około godziny 13.00 w rejonie ul. Ks. Zdzisława Sobierajskiego w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Parę zauważyli strażnicy miejscy, którzy niezwłocznie powiadomili o tym fakcie policję.

Skierowani na miejsce dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy potwierdzili treść przekazanego zgłoszenia – mówi st. aspirant Magdalena Hańdziuk. – W trakcie podjętych czynności okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, działając wspólnie i w porozumieniu ze swoją 41-letnią partnerką, również mieszkanką powiatu oleśnickiego, w rejonie parkingu miejskiego przy użyciu łomu zerwali kłódkę zabezpieczającą kontener stanowiący własność Polskiego Czerwonego Krzyża z siedzibą w Poznaniu, a następnie dokonali kradzieży znajdującej się tam odzieży w ilości ok. 25 kg.

W związku z popełnionym przestępstwem sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie celem wykonania czynności procesowych. Po ich zakończeniu zostali zwolnieni. RED

Ogłoszenia
J3M