W poniedziałkowy wieczór (13 marca) strażacy zostali wezwani do kościoła pw. Jadwigi Śląskiej w Kobylej Górze. Ze zgłoszenia wynikało, że podczas nabożeństwa z udziałem około stu wiernych doszło tam do wybuchu butli z gazem. O tym co naprawdę się wydarzyło i jak przebiegały działania służb oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie Noemi Biel.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Przybyła na miejsce zdarzenia jednostka ochrony przeciwpożarowej zabezpieczyła miejsce zdarzenia i przeprowadziła rozpoznanie. W wyniku nieprawidłowego ułożenia przewodu doszło do pożaru parasola grzewczego, który był zasilany butlą gazową. Pożar został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Zakręcono butlę z gazem oraz wyniesiono urządzenie grzewcze z budynku. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody w celu schłodzenie butli z gazem oraz sprawdzeniu przy pomocy kamery termowizyjnej jej temperatury w celu wykluczenia zagrożenia. Budynek kościoła przewietrzono przy użyciu wentylatora osiowego.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. W akcji udział wzięły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz jeden zastęp z OSP w Kobylej Górze. ŁŚ

fot. OSP Kobyla Góra/Kobyla Góra Movie

Ogłoszenia
J3M