Piętnastą osobą włączoną do zaszczytnego grona „Honorowych Obywateli Miasta i Gminy Ostrzeszów” jest pomysłodawczyni i pierwsza prezes miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Janina Tarchalska. Co ważne, to pierwsza uhonorowana w ten sposób kobieta.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Na uroczystość odbywającą się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie przybyli członkowie rodziny J. Tarchalskiej, delegacje samorządów gminnych i samorządu powiatowego, a także przedstawiciele środowiska oświatowego i organizacji społecznych. To jeden z dowodów na to, że bohaterka dnia angażowała się w wiele różnorodnych przedsięwzięć, za każdym razem zyskując szacunek, uznanie i sympatię otoczenia. J. Tarchalska urodziła się w 21 kwietnia 1936 roku w Grabowie nad Prosną. Z wykształcenia jest nauczycielką. W zawodzie przepracowała 42 lata, kolejno w szkołach podstawowych w Doruchowie i Marszałkach, a następnie w Liceum i Technikum Rolniczym w Grabowie nad Prosną. Wszędzie tam, gdzie pracowała angażowała się też w działalność społeczną. Nie zmieniło się to także po jej przejściu na emeryturę.

Za osiągnięcia w pracy zawodowej i wkład w organizowanie życia społecznego J. Tarchalska została uhonorowana licznymi nagrodami, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. O nadanie jej tytułu „Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Ostrzeszów” wnioskowało Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Stosowną uchwałę Rada Miejska podjęła już ponad rok temu, ale dopiero teraz pojawiły się okoliczności sprzyjające zorganizowaniu uroczystości z adekwatną do okazji oprawą.

fot. www.ostrzeszow.pl

Ogłoszenia