W związku ze zgłoszonym w minionym tygodniu oszustwie metodą „na policjanta” Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, szczególnie do osób starszych i samotnie mieszkających, o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

Ogłoszenia
Instal Grunt

11 listopada funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa „na policjanta”, do którego doszło na terenie Ostrzeszowa dzień prędzej, czyli 10 listopada.

Z ustaleń wynika, że osobą pokrzywdzoną jest 83-letnia mieszkanka Ostrzeszowa. – mówi aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP. – Za namową dzwoniącego oszusta podającego się za policjanta dokonała wypłaty pieniędzy w kwocie 30 tysięcy złotych z banku Santander, a następnie przekazała ją w kopercie mężczyźnie, który osobiście zjawił się w miejscu jej zamieszkania. Apelujemy do wszystkich osób, szczególnie starszych i samotnie mieszkających, o zachowanie wszelkich środków ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści zawsze działają w ten sam sposób. Podają się za wnuków, znajomych wnuków, policjantów, hydraulików, obsługę bloku, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy…

Pamiętajmy – zanim zdecydujemy się na przekazanie komukolwiek, nawet niewielkich kwot pieniędzy, upewnijmy się, czy aby nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzysta naszą niewiedzę lub łatwowierność, aby nas oszukać.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski