Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie informuje o kolejnych przypadkach oszustwa „na BLIKA”. Dwie osoby straciły w ten sposób łącznie około 3 tysięcy złotych. Pokrzywdzeni powiadomili stróżów prawa w poniedziałek (5 lutego). 

Ogłoszenia
Instal Grunt

Według relacji zgłaszających, tj. 39-letniej mieszkanki gm. Mikstat oraz 33-letniego mieszkańca gm. Ostrzeszów, sprawca poprzez bezprawne wygenerowanie kodów BLIK dokonał za ich pośrednictwem wypłaty gotówki z posiadanych przez nich kont powodując straty o łącznej kwocie około 3000 złotych – mówi st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
W związku z zaistniałymi sytuacjami policja przypomina i apeluje. Chrońmy swoje dane dostępowe do kont bankowych, hasła i loginy do internetowych aplikacji. Nigdy nie udostępniajmy ich nikomu, zastosujmy także w swoich urządzeniach logowanie dwuskładnikowe. Jeżeli ktoś z naszych znajomych prosi nas o wykonanie szybkiego przelewu lub o podanie kodu BLIK zadzwońmy do takiej osoby i upewnijmy się, że to ona jest autorem wiadomości i faktycznie znalazła się w sytuacji, w której prosi o nasze wsparcie. Nie ustawiajmy jednakowych lub podobnych haseł do różnych kont w aplikacjach czy na portalach społecznościowych. Nie instalujmy nieznanych aplikacji wymagających od nas połączenia z profilami na portalach społecznościowych, podawania dokładnych danych, także tych związanych z bankowością internetową. Korzystając ze stron internetowych, na których dokonujemy płatności za towary czy usługi, zawsze upewnijmy się, że jest to strona danego usługodawcy, czy adres strony internetowej jest poprawny.

Ogłoszenia
Zielony Ogród