Wielkopolska policja rozbiła tzw. gang barberów, który miał porwać i torturować jednego z biznesmenów z powiatu ostrzeszowskiego. Wszystko po to, aby ukraść walizkę z 2 milionami złotych.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Cała historia miała swój początek na początku lutego 2021 roku. Jak informuje wielkopolska policja, przedsiębiorca z pow. ostrzeszowskiego po wyjściu z domu „został pozbawiony wolności przez trzech mężczyzn, którzy okazali mu emblematy przypominające odznaki policyjne oraz przedmioty przypominające broń”. – Następnie siłą wepchnęli go do samochodu i odjechali w nieznanym kierunku. Mężczyzna był związany. Został wywieziony do jednego z okolicznych lasów. Tam był bity i zastraszany za pomocą przedmiotu przypominającego pistolet. Grożono mu też śmierciączytamy w policyjnym komunikacie. – Wszystko po to, by wyjawił, gdzie schowane zostały pieniądze należące do innej osoby. Pod wpływem tych tortur przekazał porywaczom potrzebne im informacje. Wtedy został wypuszczony. Napastnicy udali się we wskazane miejsce, skąd dokonali zaboru dużej kwoty pieniędzy, znajdujących się w walizce, tj. dwa miliony złotych.

Ranny mężczyzna dotarł przez pola do jednego ze sklepów pod Ostrzeszowem i zadzwonił do rodziny. O zdarzeniu została powiadomiona również policja.

Początkowo sprawą zajmowali się policjanci z Ostrzeszowa, ale ostatecznie przejęli ją kryminalni z KWP w Poznaniu. Funkcjonariusze odnaleźli porzucony samochód, który był wykorzystany do porwania. Cały środek auta był spryskany gaśnicą dla zatarcia śladów.

Policjanci zaczęli szczegółowo analizować zebrane i zabezpieczone w tej sprawie dowody. To pozwoliło im wytypować grupę osób, która mogła mieć związek z tą sprawą – informują mundurowi. – W styczniu 2022 roku został zatrzymany mieszkaniec Leszna notowany za przestępstwa rozbójnicze i oszustwa. W lutym kryminalni zatrzymali mieszkańca Bydgoszczy. Do kolejnego zatrzymania doszło w marcu. Kolejne zatrzymania to druga połowa 2022 roku. Wtedy policjanci ustalili kolejnych 4 podejrzanych – mieszkańców Bydgoszczy i pow. chojnickiego. Została zabezpieczona broń.

W marcu zatrzymany został mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego, a w sierpniu zatrzymano dwóch mieszkańców Bydgoszczy. Wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Łącznie w tej sprawie zatrzymano 10 osób. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wzięcia zakładnika, czynności rozbójniczych i podżegania do zabójstwa. Charakter sprawy jest nadal rozwojowy, ponieważ policjanci mają powody przypuszczać, że nie wszystkie osoby, które brały udział w tym przestępstwie, zostały zatrzymane.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. RED

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M