Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które chcąc zatrzymać swoje łupy z kradzieży sklepowej użyły siły wobec pracownika ochrony, a następnie uciekli.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Wszystko działo się 30 marca około godz. 14.30. Policjanci otrzymali informację o kradzieży, do której doszło w Biedronce przy ul. Zamkowej. – Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 18-letni mieszkaniec Ostrzeszowa działając wspólnie i w porozumieniu z 28-letnim mieszkańcem Granowca oraz 35-letnią mieszkanką Ostrowa Wlkp. dokonali kradzieży artykułów przemysłowych oraz spożywczych o łącznej wartości 931 złotych, a następnie w celu utrzymania się w ich posiadaniu użyli przemocy w postaci szarpnięcia i kopnięcia wobec 52-letniego pracownika ochrony – informuje asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

Sprawcy zaczęli oddalać się w stronę krajowej „jedenastki”. Swoimi łupami nie cieszyli się jednak długo, pół godziny później zostali zatrzymani przez policjantów i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Ostrzeszowie i Kaliszu.

2 kwietnia Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 18 i 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec 35-letniej uczestniczki zdarzenia środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. RED

Ogłoszenia
Zielony Ogród