Wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w tym roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Pieniądze otrzymają dwie działające na terenie powiatu ostrzeszowskiego jednostki: w Doruchowie i Kaliszkowicach Kaliskich.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Do 456 jednostek OSP w całej Polsce trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich samochodów oraz 83 lekkie samochody. Ich łączna wartość to 383 mln zł, z czego 175 mln zł to środki z budżetu państwa i firm ubezpieczeniowych. Na liście jednostek, które otrzymają dofinansowania, znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Doruchowie i Kaliszkowicach Kaliskich.

W Doruchowie starania o zakup nowego wozu trwały już kilka lat. O tym, że zakup ten jest niezbędny, wiadomo było już od 2019 roku, kiedy to podczas pożaru ścierniska zapalił się biorący udział w akcji kilkunastoletni man.

Z wiadomości o dofinansowaniu cieszą się również strażacy z Kaliszkowic Kaliskich, którzy planują zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Druhowie zdecydowali już, że ich nowy nabytek zastąpi w garażu forda. RED

fot. OSP Kaliszkowice Kaliskie/FB

Ogłoszenia
Zielony Ogród