W zakończonych w niedzielę, 21 lutego, Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce rozegranych w Toruniu mogliśmy oglądać poczynania reprezentanta Orkana Ostrzeszów –  Kacpra Jastrzębskiego z Kraszewic. Siedmioboista osiągnął wielki sukces, został młodzieżowym Mistrzem Polski!

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Przez cały czas trwania zmagań, które można było obserwować na antenie Telewizji Polskiej prezentował on równą formę, walcząc jak równy z równym z najlepszymi zawodnikami, by ostatecznie zająć znakomite 6. miejsce w seniorskich Mistrzostwach Polski.  Jak się później okazało, wynik 4755 punktów (nowy rekord życiowy Kacpra), był również wystarczający, by nasz reprezentant uzyskał tytuł młodzieżowego Mistrza Polski. Trenerem zawodnika jest Dawid Sobieraj.

Warto dodać, że wieloboje lekkoatletyczne sprawdzają wszechstronność zawodnika w wielu konkurencjach. Na siedmiobój halowy składają się: bieg na 60 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, bieg na 60 metrów przez płotki, skok o tyczce, bieg na 1000 metrów. Za każdą z konkurencji przyznaje się punkty, w zależności od czasu, wysokości lub odległości. AG

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski