Na trzy miesiące trafi do aresztu 33-letni mężczyzna, który wielokrotnie groził dwojgu mieszkańcom Ostrzeszowa telefonicznie oraz osobiście, używając przy tym maczety.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Pierwsze zgłoszenie w tej sprawie Komenda Powiatowa Policji odebrała 1 czerwca o godzinie 03:50. 22-letnia kobieta przekazała, że znany jej mężczyzna wybił szybę w wynajmowanym przez nią mieszkaniu, a następnie się oddalił. Wkrótce potem w rozmowie telefonicznej skierował w jej stronę groźby. O dalszym przebiegu zdarzeń, starszy aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy ostrzeszowskiej policji.

O godzinie 04:24 kobieta ponownie zgłosiła interwencję, w trakcie której policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 33-letniego mieszkańca Ostrzeszowa. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,81 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oraz posiadał przy sobie niebezpieczne narzędzie w postaci maczety, którą groził 22-latce oraz 18-latkowi, mieszkańcom Ostrzeszowa.

Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie i osadzony w policyjnym areszcie. 3 czerwca Sąd Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Compre