Najczęściej prezenty kupujemy dla kobiet bliskich, które dobrze znamy i z którymi niejednokrotnie spędzamy sporo czasu. Są jednak takie sytuacje, kiedy należy podziękować komuś, z kim ten kontakt mamy mniejszy, ale i tak zasłużył na odpowiednie uhonorowanie. Taką sytuacją może być, chociażby wybór upominku dla wychowawczyni z klasy dziecka. Jeśli był to ostatni rok współpracy, bo dzieci kończą naukę w szkole – warto zadbać o podarowanie wychowawczyni czegoś wyjątkowego.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Zacznij o tym myśleć wcześniej

Zapewne z dużym wyprzedzeniem wiesz, kiedy Twoje dziecko będzie kończyło szkołę i kiedy przyjdzie ten moment, aby rozstać się z wychowawcą – nie tylko na okres wakacyjny, ale już na zawsze. To oznacza, że ze znacznym wyprzedzeniem warto zacząć się rozglądać za odpowiednim podziękowaniem. Wspólnie z dzieckiem możesz wybrać pióro, które będzie miało wygrawerowane podziękowania. Jest to jednak jedna z częściej wybieranych możliwości i może się okazać, że takich piór czy eleganckich długopisów, kobieta ma już sporo.

Jeśli więc Ty lub dziecko, widzicie, że nauczycielka nosi biżuterię, warto zaobserwować, jakiego jest typu, jakiej grubości, jakie ma motywy. Jeżeli są to krótkie naszyjniki, przylegające blisko szyi i mające dość mocne sploty, to warto rozważyć damskie naszyjnik typu choker. Występują one w różnych wersjach – mogą być delikatne, jak i bardziej wyraziste, rockowe. Oznacza to, że decyzja powinna zostać podjęta wspólnie, również z pozostałymi rodzicami dzieci z klasy.

A może coś oryginalnego?

Niewątpliwie są takie prezenty, które nauczyciele – a zwłaszcza wychowawcy – otrzymują systematycznie, żegnając się z klasą. Poza wspomnianymi wyżej artykułami do pisania możesz wśród nich znaleźć też książki, pamiątkowe albumy czy klasowe zdjęcia. Warto więc wybrać coś oryginalnego – coś, co będzie się wyróżniało. Wówczas będzie większa szansa na to, że sprawicie nauczycielce autentyczną przyjemność.

Jedną z takich propozycji może być zestaw, składający się z filiżanki i spodeczka. Na filiżance mogą zostać wygrawerowane podziękowania, a na talerzyku – imiona wszystkich dzieci z klasy. Ale jeśli chcesz mieć większą pewność, że wychowawczyni faktycznie będzie korzystała z takiego prezentu – warto rozważyć łańcuszki. Jeśli przy ich wyborze, będziesz sugerować się tym, co przez te wszystkie lata widziałeś na szyi wychowawczyni – wraz z pozostałymi rodzicami uda Wam się wybrać upominek, który nauczycielka z przyjemnością będzie zakładała.

To nie musi być drogi wybór

Podczas wyboru prezentu na pożegnanie wychowawczyni, sporą rolę odgrywają pieniądze. W każdym przypadku należy ustalić górną granicę, której nie wolno przekroczyć. W końcu ma to być miła pamiątka, a nie drogi podarunek, który wprawi wychowawczynię w zakłopotanie. Na szczęście, możesz znaleźć propozycje, które nie tylko będą ładne, ale również będą oferowane w przystępnej cenie.

Przykładem może być naszyjnik złoty 585. Ta próba będzie wytrzymała, a do tego będzie ładnie się prezentowała. Jednocześnie powinna być w takiej granicy cenowej, która będzie odpowiadała wszystkim rodzicom. Oczywiście, jako rodzice, wspólnie musicie też zadbać o eleganckie opakowanie, do którego zostanie dołączony, np. grawer z podziękowaniami.

Ogłoszenia
J3M