Do niecodziennej interwencji służb doszło w ostatnią środę (2 listopada) w jednym z bloków mieszkalnych na ul. Kwiatowej w Ostrzeszowie. Około 19.30 funkcjonariusze policji, wezwani wcześniej przez jedną z zaniepokojonych lokatorek, zwrócili się do strażaków o pomoc w otwarciu drzwi do mieszkania, które najprawdopodobniej zostało zalane. Wskazywał na to przeciekający sufit w lokalu poniżej.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Działania strażaków po przybyciu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania – relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Noemi Biel. Po wezwaniu właściciela otworzył on jednak drzwi. Woda, która była wylewana z mieszkaniu została zakręcona przez obsługę techniczną budynku. Okazało się, że mieszkanie było zalewane celowo przez właściciela, aby zniszczyć złe moce.

Na miejsce zdarzenia został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano właściciela mieszkania. Wartość powstałych w wyniku zalania strat oszacowano na około 3 tysiące złotych. Ucierpiało nie tylko mieszkanie, w którym celowo odkręcono wodę, ale też lokal położony pod nim. ŁŚ

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M