Wystartowała pierwsza w Polsce Wielka Loteria Top Charity! Od 3 czerwca można wziąć udział w grze charytatywnej, w ramach której do wygrania są między innymi: trening quadowy z Rafałem Sonikiem, weekend w Hotelu Heron, trening z Ewą Chodakowską, unikalną diamentową biżuterię od Omeny Mensah i wiele, wiele więcej. Zebrane środki mogą trafić do potrzebujących dzieci z powiatu ostrzeszowskiego.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Loteria to wspólny projekt Fundacji Siepomaga oraz Omenaa Foundation powołany do życia w związku z coroczną inicjatywą Wielkiej Aukcji Charytatywnej,  organizatorami której są Omenaa Foundation i Rafał Brzoska Foundation. Zebrane podczas aukcji środki umożliwią wsparcie Podopiecznych domów dziecka, a także funkcjonowanie ośrodków Rio Edu Centrum i Rio Vibe Centrum.

Nowością tego roku jest powołanie Konsorcjum Filantropijnego, w skład którego wejdą fundacje o mniejszym, lokalnym zasięgu, robiące równie wspaniałe rzeczy. W ramach wsparcia mniejszych organizacji filantropijnych Mensah i Brzoska przekażą aż 30% zebranej podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej kwoty na wsparcie i realizacje ich projektów!

O środku ubiegać może się m.in. ostrzeszowska fundacja im. Ks. Kanonika Zdzisława Sobierajskiego „Nos Duo”, na czele której stoi Marta Raczyńska-Dejneka. Jak rozpoczęła się jej współpraca z Omeną Mensah?

Poznałyśmy się rok temu na Top Charity 2022, ale o współpracy pomyślałyśmy po wyjeździe biznesowym, gdzie w trakcie panelu dyskusyjnego motywowałyśmy kobiety do działania. Do tego, aby uwierzyły w siebie i swoje ukryte często możliwości. Postanowiłyśmy udowodnić, że w filantropii nie ma konkurencji, a działając wspólnie możemy dużo więcej. Dzielenie się doświadczeniami, problemami, ale i pomysłami wniesie w nasze działania ogrom możliwości. Omenaa to kobieta petarda, zawsze uśmiechnięta, pełna werwy i zmotywowana. Bardzo konkretna, ale z nutką szaleństwa. Wierzy w to, co robi całym sercem i dlatego jej to wszystko tak wspaniale wychodzi. Bardzo mnie inspiruje, zachęca i motywuje. Pomysł stworzenia „ siatki pomocowej”  wspierającej lokalne działania jest genialny i wielkoduszny. Jestem jej za to ogromnie wdzięczna. Wierzę w jej działania i wiem, że to dopiero początek – zdradza nasza rozmówczyni.

Fundacja „Nos Duo” działa od 2014 roku pomagając najmłodszym mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego w walce o powrót do zdrowia. –  Fundacja Nos Duo powstała 6 lat temu. To była piękna odpowiedź mojego teścia na wołanie potrzeby jego serca. Naszą drogę rozpoczęliśmy od pomocy osobom starszym. W ciągu tych kilku lat udało się również pomóc wielu dzieciom, matkom, rodzinom z naszej okolicy. Czasami Potrzebujący zgłaszają się sami, czasami znajdujemy ich my. Bo nie każdy ma odwagę podejść, porozmawiać, poprosić o pomoc. Zdarza się, że to my pukamy do ich drzwi – dodaje Marta Raczyńska-Dejneka. – Towarzyszy mi wiele inspirujących kobiet jak np. Magda Ciszewska z fundacji EMBRANCE, Kasia Bednarz (założycielka grupy dobroczynnej Anieli w Bieli) tych, które jak ja czerpią energię ze zmieniania świata, jak i tych, których codzienność wymaga wsparcia. Porusza mnie dogłębnie obraz kobiety poświęcającej swoje życie opiece nad chorym dzieckiem. Chciałabym móc pojawić się gdzieś na ścieżce walki takiej kobiety – opiekunki. Podarować jej wytchnienie, nadzieję, wsparcie.

Na co zostaną przeznaczone środki z loterii? Całkowity dochód z tegorocznej Wielkiej Loterii Top Charity 2023 zostanie przekazany do Konsorcjum Filantropijnego i dodatkowo sfinansuje programy wspierające ochronę zdrowia i edukację.

Pomóc można klikając TUTAJ.

źródło: Siepomaga.pl

 

 

 

 

 

Ogłoszenia
J3M