W poniedziałek (5 czerwca) doszło do dwóch pożarów lasu na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Jeden z nich objął obszar o powierzchni około 1 hektara. W związku z dużym zagrożeniem pożarowym, strażacy apelują o ostrożność. Pierwszy wyjazd miał miejsce po godzinie 14.00, a jego celem stała się miejscowość Michałów w gminie Czajków. 

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej ustaliły, że pożarem objęte zostało poszycie leśne o powierzchni około 1 hektara – relacjonuje st. strażak Noemi Biel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. – Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz jednostki OSP Mielcuchy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Czajkowie. 
Niewiele ponad godzinę później strażacy interweniowali po raz drugi, tym razem w Ligocie w gminie Kobyla Góra.
Gdzie pożarem został objęte 50 m2 poszycia leśnego – przekazuje N. Biel. – W działaniach brały udział zastępy z OSP Kobyla Góra OSP Ostrzeszów oraz OSP Mąkoszyce. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na terenach leśnych. Zgodnie z mapą zagrożenia pożarowego lasów panuje bardzo duże zagrożenie na terenie całego kraju.
Przyłączamy się oczywiście do tego apelu. ŁŚ

Fot. KP PSP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski