Postawą godną naśladowania wykazali się szóstoklasiści Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych (gm. Mikstat), którzy podczas wyjścia na cmentarz w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, znaleźli portfel z zawartością dokumentów, karty bankomatowej oraz sporej sumy pieniędzy w obcej walucie.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Zdarzenie miało miejsce 30 października.  – Tego dnia z dzielnicowym podległego rejonu skontaktowała się telefonicznie nauczycielka Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych – Jolanta Grzesiak, która powiadomiła o zaistniałym incydencie – mówi st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Jak się okazało, portfel który został znaleziony w rejonie kościoła w Kotłowie, a następnie przekazany nauczycielowi towarzyszącemu uczniom podczas wyjścia, należał do obywatela Filipin, zamieszkującego na terenie gm. Mikstat.

W toku podjętych czynności funkcjonariusz ustalił miejsce zamieszkania osoby, do której należała zguba, a następnie przekazał w całości odnalezione przez uczniów rzeczy. RED

Ogłoszenia
J3M