30 września 2022 roku – dzień zaczął się jak jeden z wielu. A gdy się kończył, był już najgorszym dniem naszego życia… W drodze ze szkoły, już przy samym domu rodzinnym, moją 12-letnią córeczkę Olgę potrącił samochód!

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Tego szoku nie da się opisać… W wyniku wypadku Olga doznała urazu wielonarządowego: wielokrotnego złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym i złamania podstawy czaszki, złamania żeber i mostka, odmy płucnej, krwiaka wątroby i uszkodzenia tętnicy kręgowej. Najgorszy jednak okazał się uraz głowy – w jego efekcie doszło do wielokrotnego udaru mózgu… Do tego wodogłowie, niewydolność oddechowa, niedowład czterokończynowy.

Olga przeżyła śmierć kliniczną…

Traciłam córeczkę, nie wiedziałam, czy z tego wyjdzie… To był koszmar. Po wypadku Olga helikopterem została przewieziona do szpitala we Wrocławiu. Tam przez wiele tygodni lekarze walczyli o jej życie! Mieliśmy być przygotowani na wszystko. Także na najgorsze…

Ale Olga pokazała, że bardzo chce tu zostać! Po miesiącu wybudziła się ze śpiączki, ale wciąż pozostawała podłączona do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Przeszła bardzo skomplikowaną operację zespolenia głowy z szyją oraz założenia zastawki komorowo-otrzewnej. Walczyła…

Po prawie 2 miesiącach od wypadku Olga została wypisana ze szpitala w pełnym logicznym kontakcie z otoczeniem! To było jak cud. Niestety, wciąż z niedowładem czterokończynowym i rurką tracheotomijną, bez której nie mogła oddychać.

Od 28 listopada 2022 roku Olga przebywa w prywatnym Ośrodku Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie. Przez ten czas poczyniła znaczne postępy w rehabilitacji. Obecnie zaczyna stawiać pierwsze samodzielne kroki!

Niestety największą przeszkodą w dalszym powrocie do sprawności jest koszt rehabilitacji, który wynosi aż 25 000 miesięcznie. Nie mamy już więcej środków, by opłacać walkę córeczki o powrót do zdrowia, dlatego jesteśmy tu i bardzo prosimy o pomoc!

Olga to waleczna dziewczyna i pozytywnie uparta, która nie daje za wygraną i chce wrócić do pełnej sprawności i kontynuować swoją pasji, jaką jest jazda konno. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie Olgi w powrocie do pełnej sprawności. Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy!

Pomóc 12-latce można klikając TUTAJ

źródło: Siepomaga.pl

Ogłoszenia
J3M